"Сонячний" причал №79

Сайт товариства любителів спортивного рибальства

"Сонячний" причал №79.
Раді вітати Вас на сайті товариства любителів спортивного рибальства.

Є таке райське місце, одесити скажуть шикарне місце в північно-західному районі чорноморського узбережжя. Це що простягнувся на 10 км вздовж Дністровського лиману коса Кароліно-Бугаз. Історія коси йде в країну до походів князя Олега на Царгород, звідки і походить назва Царгородського гирло і царгородських маяк. Не так давно в районі так званого «вузького місця» була протока, який називався Очаківським гирлом.

Унікальні і кліматичні умови в цьому регіоні, де статечної повітря з'єднується з морським, що створює подвійний оздоровчий ефект. Якщо ж повернутися до історії нашого причалу, то до початку 50-х років море біля коси буяло такими сортами риби про які сьогодні можна тільки мовчати, слухаючи розповіді старих рибалок. Рибалки з одеських причалів, таких як Судноремонтний завод, Одеський порт, Ярмаркова і т.д., брали дозвіл у прикордонному загоні і йшли бувало на тиждень в районі Царьградського гирла.

Дністровський лиман служив їм ідеальним місцем для розбивки табору де завжди можна було сховатися від негоди і переночувати. Жили по-спартанськи на піску серед очерету і вербою в куренях споруджених з підручних матеріалів. В початку 60-х спорудили великий барак на всіх, чоловік на тридцять.
Image
Image
Image
Image
Image
Основним рибальським промислом в той час була легендарна скумбрія. Ставридка і Чарус не рахували. Середній улов був до 800едініц риби на людину в день, а основним мірилом тоді була плетена корзина, в яку вміщувалося 400тш. скумбрії.

Сьогодні ще свіжі в пам'яті імена цих першопрохідців, сміливих і відчайдушних одеських рибалок. Для багатьох з нас назву їх баркасів, фелюг, шаланд це як давня казка з дитинства:

«Казка» - власник Смельченко, довжина 8,0м; «Юпітер» - Драгаєв, 8,3м; «Блукач» - Зафіра; «Фрам» - Лузік; «Красунчик», «Буревістнік» - Кролик; «Волга» - Артемович; «Зіронька» - Бабин, водотоннажність -2т. До речі на той період всі плавзасоби реєструвалися за водотоннажністю на випадок війни для їх використання в десантних операціях збройних сил.

До 1965р. на косі утворилася свого роду козацька вольниця, де збиралася суто чоловіча компанія, а контингент там був ще той!

Багато пройшли войну.- люди були іншої гарту. Жили всі одним великим співтовариством і кожен завжди підставляв в скрутну хвилину плече друга. Особливо була колоритна група одеських таксистів з їх підприємницькою жилкою, гумором, оптимізмом. А чого вартий відомий Лёсік- Олексій Іванович Зафіра, якого знали всі від Очакова до Вилкового і який рибу назвав рібой.

Розглянувши клопотання Обласної Ради УТМР Виконавчий комітет Біляївського районного ради депутатів трудящих виділяє своїм рішенням від 3 вересня 1965р. за № 448 ділянку землі для організації причалу на прибережній смузі Дністровського лиману довжиною до 2 км. Власне цю дату, напевно можна вважати офіційним днем ​​відкриття причалу. До цього періоду човнів на причалі було близько 60. Процедура виходу в море не змінилася до сьогоднішнього дня. Бригадир збирав документи відвозив на Заставу, брав дозвіл на відхід. Ці відомості передавали на пост біля моста, де прикордонник підраховував кількість що знаходяться в човна при їх поверненні. Розповідають старі байки, що деякі рибалки вживши трохи зайвого не могли піднятися з банки для перевірки і тоді приходили на допомогу товариші. З боку це нагадувало картину «Непереможний», де були зображені три солдата, поранені але стояли на ногах, що обнялися.

Основними районами вилову були Б-Дністровська банку в 7-м милях від берега, Санжейка з її графський камінням, будяки.

Дивним виглядає той факт, що до початку 70-х рибу в Дністровському лимані ніхто не ловив. Допоміг випадок, коли якийсь рибалка з Росії у всі на очах зловив пару пристойних судаків.

За півстоліття на причалі відбулися невеликі зміни. Цивілізація і прогрес беруть своє. Стариков не покидають почуття ностальгії за дикими піщаними пляжами, вербами і озерцями, молоді покоління бачать причал сучасним, оточений бетоном, котеджами і прогулянковими катерами.

Мені ж пам'ять малює картинку теплого липневого ранку, сонце ще не піднялося з-за морської гладі. На рейді 120 баркасів прогрівають свої двигуни, децибели зашкалюють, створюється враження, що танкова дивізія готується до маршу. Вся ця армада йде в море і поврете всі повернуться з уловом.

Змінилося декілька поколінь, багато тут створили свої сім'ї, їхні діти і внуки прямо з дитинства на причалі. Вони понесуть далі нашу любов і відданість до цієї малої батьківщини - причалу 79 «Сонячний», продовжує ці традиції. А головним спільним святом є 2-е неділю липня - День рибалки, який чекають з нетерпінням і готуються заздалегідь.

Це і Нептун з русалками і чортами, що обходить всі курені з поздоровленнями. Це розважальна програма для дітвори і дискотека для тих хто постарше, конкурси, забави.

Окрема тема-це прічальскіе собаки, які віддано несли і несуть свою службу з охорони території. У кожної був свій нерв і характер, багатьох згадують як справжніх членів причалу: Пірат, Боцман, Жанна ...

Сьогодні, коли причал знайшов в собі сили реконструювався, лінію електропостачання, з'явилася можливість знаходиться тут хоч цілий рік, що і робили раніше багато старі рибалки.

Дійсно наш причал гарнішає на очах, стає бажаним місцем для відпочинку і заняття улюбленою справою - риболовлею.

На 01.01.2011 у нас 350 л / рахунків.

Так піднімемо ж келихи з натуральним, цілющим шабські вином за те, що б ми і в майбутньому як наші батьки і діди жили однією сім'єю, за процвітання причалу і нашого суспільства любителів спортивного рибальства!

Причал №79

Є таке райське місце, одесити скажуть шикарне місце в північно-західному районі чорноморського узбережжя. Це що простягнувся на 10 км вздовж Дністровського лиману коса Кароліно-Бугаз. Історія коси йде в країну до походів князя Олега на Царгород, звідки і походить назва Царгородського гирло і царгородських маяк. Не так давно в районі так званого «вузького місця» була протока, який називався Очаківським гирлом.

Телефон шкіперською:
+38 (068) 214-81-24

Новини